Beşiktaş Taraftar Topluluğu

Beşiktaş Hakkında Tüm Bilgiler

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde ‘sohbet’ protestosu 22 Aralık 2018

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri toplu mesaj uygulamasıyla ‘dini sohbete’ davet edildiklerini ve okul yönetiminin de buna göz yumduğu iddiasıyla okul yönetimini protesto ettiler. Okul bahçesinde toplanan ve okul duvarına “Bu okulun sahibi fikri hür vicranı hür öğrencilerdir” yazılı pankart asan öğrenciler, alkışlar eşliğinde okul müdürünü göreve davet ettiler.

kadikoy-protesto1Öğrenciler kendilerine “Bugün öğle arası 12.15’te okul mescidinde hadis halkası olacak… Seni de bekleriz” diye SMS mesajı atıldığı savundular.

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan bir öğrenci velisi “Bir grup öğrenci, özellikle yatılı öğrenciler üzerinde baskı kurarak dini sohbet yapmaya, camiye gitmeye ve okulda öğle saatlerinde hadis halkası oluşturmaya zorluyorlar. Bir öğrenci, son derece nazik ve asla tehditkar olmayan bir üslupla, ‘dinde zorlama olmaması’ gerektiğini, isteyenin gelip isteyenin gelmeyebileceğini belirtiyor. Baskı kuran öğrenciler ‘tamam’ diyor. Ancak gidip o öğrenciyi müdüre şikayet ediyorlar.  Müdür, arayı bulmaya çalışan öğrenciyi çağırıp “Sana mı kaldı? Senin mi haddin?’ Gibi laflarla öğrnci hakkında soruşturma başlatıyor. Bunun üzerine okulda eylem başlatıyor. Şimdi bu çocukların da disipline verileceği söyleniyormuş. Bunu yapanlar müdürden cesaret alıyorlar” iddiasında bulundu.

kadikoy-protesto3

Telefonlara gelen bu mesaj öğrencilerin tepkisini çekti.

Protestolar üzerine Okul Aile Birliği ile okul müdürü bir araya geldi. Okul müdürü Ali Fuat Güney’in iddiaları yalanladığı, şikayetlerle ilgili gereken şeylerin yapılacağı sözünü verdiği bildirildi.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir