Beşiktaş Taraftar Topluluğu

Beşiktaş Hakkında Tüm Bilgiler

KPSS lise sınavı sonuçları için bekleyiş… KPSS sınav sonuçları ne zaman? 6 Kasım 2018

KPSS sonuçları adım adım yaklaşıyor. Memur olmak isteyenlerin gözü ÖSYM’den gelecek sonuç açıklamasında. KPSS sonuçları ne zaman açıklancak merak edenler için sonuç tarihi haberimizde.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN?

2018 Ortaöğretim KPSS sınavının 7 Ekim Pazar günü gerçekleştirilmesinin ardından, sonuçlar 8 Kasım 2018 günü açıklanacak.

KPSS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

ÖSYM’nin açıkladığı programa göre 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak olan KPSS sonuçları memur adayları tarafından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

sinav-shutterstock

SINAV KAÇ DAKİKA SÜRDÜ KAÇ SORU SORULDU?

KPSS ortaöğretim sınav soruları genel kültür ve genel yetenek testlerinden oluşuyor. ÖSYM tarafından hazırlanan sınavda her testten 60’ar soru hazırlanıyor. 120 sorudan oluşan sınav için adaylara 130 dakika verildi.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre KPSS sınav sorularının %10’luk kısmı 9 Ekim tarihinde yayınlandı.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir