Beşiktaş Taraftar Topluluğu

Beşiktaş Hakkında Tüm Bilgiler

Rize Emniyet binasında silahlı saldırı: Emniyet Müdürü ağır yaralı 23 Aralık 2018

Rize Emniyet Müdürlüğünde öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle silahlı kavga çıktı. İlk belirlemelere göre, İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi de aralarında bulunduğu 4 polis yaralanırken, Emniyet binasına çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Emniyet Müdürü Verdi’nin durumunun ağır olduğu bildirildi.

SALDIRGAN POLİS İDDİASI
Kanlı saldırının bir polis memuru tarafından gerçekleştirilmiş olduğu iddiası da gelen ilk bilgiler arasında.
Olayın nasıl yaşandığına ilişkin geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şu an hastanedeler. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlar ifade edecleler. Bakan yardımcımız ve emniyet müdürümüz Rize’ye hareket ediyor” diye konuştu.

Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi

ALTUĞ VERDİ KİMDİR ?

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur.1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir. Altuğ Verdi, ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Verdi, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

Kategori 3. Sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir