Beşiktaş Taraftar Topluluğu

Beşiktaş Hakkında Tüm Bilgiler

Suudi Başkonsolosun konutunda bekleyiş sürüyor 18 Ekim 2018

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı soruşturmasında, yoğun cinayet şüphesi nedeniyle gerçekleştirilen aramalar Başkonsolosluk binasının ardından Başkonsolosun kaldığı konutta ve araçlarında da devam edecekti.  Ancak Suudi yetkililerle yaşanan anlaşmazlık sonucu aramalar ertelendi. Dün akşam saatlerinde bölgeye gelen uzman polisler geri dönmek zorunda kaldı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Bugün de konsolosluk binası önünde gazetecilerin bekleyişi sürüyor. Binada sabah saatlerinden itibaren araç giriş çıkışları olduğu görüldü.

KONSOLOS DÜN ÜLKESİNE DÖNDÜ

Dün arama yapılması beklenen konuttan Suudi Başkonsolos Muhammed el-Katibi saat 14:15 sıralarında ayrılmış ve  Atatürk Havalimanı’na giderek tarifeli bir uçakla ülkesine dönmüştü.

İLGİLİ HABERÇavuşoğlu'ndan konsolosluk açıklaması: Ailesi var dendi, arama yapılamadıÇavuşoğlu'ndan konsolosluk açıklaması: Ailesi var dendi, arama yapılamadıÇAVUŞOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Konuyla ilgili Ankara’da açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu konutunda yapılacak incelemeye ilişkin, “Dün akşam maalesef rezidansta soruşturma gerçekleşmedi. Suudiler ailesinin olduğunu iddia ettiler. Bugün buraya girilmesini umut ediyoruz.” dedi.

“Başkonsolos kendi ülkesine gitti, ne zaman döneceğine ilişkin bilgimiz yok.” diyen Çavuşoğlu “Bazı yaklaşımları tabii ki tepki gördü. Dolapları açıp saygısızca ‘bakın burada yok’ gibi söylemleri tüm dünyada tepkiye neden oldu. Başkonsolosun aracında ve rezidansında bugün arama yapılacak. Dün, konutta ailesinin olduğu söylendi, arama gerçekleşmedi. Bu konuda Suudi Arabistan’ın gecikmeksizin her konuda bizimle işbirliği yapması gerektiğini daha önce de söylemiştik. Bu soruşturma ve incelemelerden sonra sizlere net bilgi verebiliriz.” diye konuştu.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir