Beşiktaş Taraftar Topluluğu

Beşiktaş Hakkında Tüm Bilgiler

Yanardağda korkulan oldu… Lavlar hızla ilerliyor… Ağır yaralı var 2 Haziran 2018

ABD’nin Hawaii eyaletindeki Kilauea Yanardağı korkutmaya devam ediyor. Arka arkaya şiddetli patlamaların ardından yanardağ bölgede yaşayanların evlerini tehdit etmeye başlarken, bugün yapılan açıklamada lavlardan kaçan bir kişinin yaralandığı açıklandı.

Lav ve zehirli gazlar bölgeye ciddi hasar veriyor.

Lav ve zehirli gazlar bölgeye ciddi hasar veriyor.

Yetkililer en az 40 evin lavlar ve toksik gazlar sebebiyle ortadan kalktığını açıklarken bölgede yaşayanların tahliye sürecinin devam ettiği belirtildi. Patlamaların devam ettiğini belirten Hawaii Valisi Sözcüsü Janet Snyder, “Evinin üçüncü katındaki balkonda duran bir ev sahibi bacağına lav çarptığı için ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Lav, dizinin altındaki her şeyi eritti. En ufak bir lav parçacığı bile bir buzdolabı ağırlığında olabilir” ifadesini kullandı.

lava-epa

Uzmanların korktuğu gerçek oluyor
Öte yandan ABD’yi ve Hawaii’de yaşayanları daha korkutan bir gelişme yaşandı. Sabaha karşı lavların hızının azalması beklenirken bu gerçekleşmedi. Magma tek bir akıntı halinde güçlü bir şekilde otoyol kenarına doğru ilerlerken uzmanlar, buranın bölgede yaşayanlar için tek kaçış noktası olacağını duyurmuştu. Fakat bu gelişme ile bölgede yaşayanların kaçma umudu da azalmış oldu.

Lav ve dumanı fırsat bilen turistler gold oynarken özel olarak poz vermeye bunu sosyal medyada paylaşmaya başladılar.

Lav ve dumanı fırsat bilen turistler gold oynarken özel olarak poz vermeye bunu sosyal medyada paylaşmaya başladılar.

Yetkililer Reuters haber ajansına dün gece şiddetli bir patlama yaşandığını açıkladı. Yapılan açıklamada yaklaşık 3 kilometre yüksekliğinde lav ve duman püskürtüldüğü belirtildi. Yetkililer bölgeden geçen uçakları uyarırken yaklaşık 2.000 Hawaiili’nin bölgeden ayrıldığını aktardı.
 

Etiketler:, , ,
Kategori Dünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir